SSE-D a „Dohoda o urovnaní“

Na webe SSE-D a.s. sa objavila „Dohoda o urovnaní“ viď: http://www.sse-d.sk/portal/page/portal/SSE_Distribucia/Zakladne_informacie/sluzby_zakaznikom/firmy_a_organizacie/dokumenty_na_stiahnutie/dohoda_o_urovnani.pdf

Mnohí z vás z regiónu patriaceho k SSE-D sa pýtajú či sa táto zmluva dá/má použiť v prebiehajúcej akcii 1508. Nakoľko sa však v súčasnosti ťažko dá v tejto spoločnosti dovolať tak sme oslovili SSE-D my.

Jedna potešiteľná správa je, že sme dostali promptnú odpoveď, druhá je horšia – táto dohoda nemá nič spoločné s akciou 1508 a nie je nijako v tomto použiteľná.

Celé stanovisko SSE-D, menovite riaditeľa sekcie Právne vám dávam na vedomie:

Dohoda o urovnaní, ktorá je zverejnená na webovej stránke, je striktne použitá len na tie prípady, keď výrobca elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie, mal nárok na podporu doplatkom za obdobia pred príslušným kalendárnym rokom a tento nárok si uplatňuje resp. uplatnil v SSE-D, a.s. neskôr ako v kalendárnom roku vzniku nároku na Doplatok podľa zákona č. 309/2009 Z.z. o podpore obnoviteľných zdrojov energie (Zákon o podpore). Uvedená Dohoda o urovnaní sa vzťahuje len na výrobcov elektriny s právom na podporu doplatkom a nie na výrobcov elektriny, ktorí nárok na podporu stratili na príslušný kalendárny rok.

Pre úplnosť uvádzam, že SSE-D, a.s. v žiadnom prípade nebude postupovať v rozpore so Zákonom o podpore a poskytovať podporu doplatkom subjektom, ktorí  nárok na podporu stratili na príslušný kalendárny rok, pre nesplnenie si zákonných povinností.

Touto cestou chcem aj poďakovať zástupcom za skorú odpoveď.

.

One thought on “SSE-D a „Dohoda o urovnaní“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.