SSE a zodpovednosť za odchýlku

Posledný týždeň sa SSE a.s. činilo a poslalo množstvu z vás list, kde vás vyzývajú na riešenie odchýlky. Mnohí z vás sa pýtajú čo s tým robiť. A odpoveď je „jednoduchá“: treba im odpísať, že nech sa nesnažia zakrývať ich porušovanie zákona – a je jedno či to robia oni , alebo ich 100 % vlastnená dcéra SSE-D a.s.. Nech obnovia zákonnosť a ak majú problém, že ste si vy výrobcovia nejako nesplnili zákon, nech požiadajú jediný správny orgán na činnosť a posudzovanie naplnenie zákona o podpore OZE: Slovenskú obchodnú inšpekciu.

Vy ako výrobca im nemusíte a ani nemáte vysvetľovať že ste si zákon naplnili. Oni ako komerčný subjekt ak majú s vami „problém“ nech použijú štandardné nástroje právneho štátu. To je u nás SOI a súdy. Tak ako to robia je praktika socializmu alebo ešte hlbšie z divokého západu z 18. a 19. storočia. Viac k téme môj (Pavel Šimon) osobný postoj: Irónia na pokračovanie: Zodpovednosť za odchýlku a Akcia 1508.

Dodatok: SAPI nie je oprávnené poskytovať právne poradenstvo, ale zaujímať postoje k spoločenskému dianiu a viditeľnému prekračovaniu zákona áno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.