Školenie inštalatérov a Partnerská dohoda SK/EU

V dňoch 18. až 20. 6. SAPI a Thermo|Solar Žiar zrealizovalo ďalšie kolo školení inštalatérov obnoviteľných zdrojov. Prebehlo aj školenie slnečných tepelných systémov aj fotovoltických systémov. Absolventi si odniesli osvedčenie o absolvovaní kurzu a kopu vedomostí. V priebehu oboch častí okrem odborných otázok dominovala téma ako to vlastne bude s dotáciami. Môj názor som písal už skôr tu. Ten som prezentoval viac krát behom školenia.

Na záverečné preskúšanie bola ako vždy prítomná komisia MH SR a po jej preskúšaní a záverečnom vyhodnotení nastala diskusia. V nej opäť dominovali dotácie (prečo asi?). Zhodou okolností v tom čase sa rozbehla do sveta správa, že Európska komisia schválila dňa 20.6.214 Slovenskú Partnerskú dohodu na roky 2014 – 2020.

Aby som citoval oficiálny zdroj: „Podrobnejšie informácie k schváleniu tohto strategického dokumentu odznejú na tlačovej konferencii predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedu vlády SR Ľubomíra Vážneho s eurokomisárom  EK pre regionálny rozvoj Johannesom Hahnom v utorok 24. júna 2014 o 11,30 h na Úrade vlády SR. (www.partnerskadohoda.gov.sk)„.

Dôsledok pre malé zdroje je ten, že teraz sa už konečne môže pripravovať rámec čerpania investičnej podpory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.