Seminár 2014 – ďalšie podrobnosti z „kuchyne“

Ako už ste asi čítali, tak 21. 10. 2014 (utorok) organizujme v Technolopole v Bratislave seminár na téma „Malé zdroje a distribuovaná produkcia – Fotovoltika v roku 2015„.

Ako bolo písané na EnergiaWeb.sk tak v minulých dňoch sa konala konferencia ENEF 2014, kde bola, ako jeden z rečníkov, aj p. Kvetoslava Šoltésová z Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry. Patrí taktiež medzi pozvaných a prisľúbených účastníkov nášho seminára. A práve ona by mala mať najnovšie informácie o diskutovaných podporných inštalačných mechanizmoch pre malé zdroje podľa § 4a zákona o podpore OZE.

V technickej sekcii sa zasa napríklad môžete tešiť na prednášku o riadení (aj zamedzení) pretokov výroby z FV do distribučnej siete. Tejto téme sa bude venovať odborník z jednej z najlepších firiem na invertory – p. Pavel Žižka z Froniusu.

V administratívnej sekcii bude zástupca RDS, ale aj inštalátor malých zdrojov, rozoberať reálne skúsenosti z pripájania malých zdrojov. Inštalátor, ktorý má za sebou desiatky pripojených FVE a aktuálne skúsenosti od SSE-D a ZSDis.

Okrem malých zdrojov sa samozrejme budeme venovať aj iným témam – G-komponent, platba TPS a TSS za vlastnú spotrebu, ale aj iným možnostiam pripájania FVE/Z.

Administratívne podrobnosti o seminári a možnosť sa prihlásiť posledným účastníkom je tu: www.sapi.sk/nase-akcie/seminar-2014/

One thought on “Seminár 2014 – ďalšie podrobnosti z „kuchyne“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *