SAPI sa zúčastní na DOMEXPO 2018

Slovenská asociácia fotovoltiky a OZE sa bude opäť aktívne podieľať výstave DOMEXPO 2018, v priestoroch nitrianskeho Agrokomplexu. V dňoch od 19. do 22. apríla 2018 pripravilo SAPI v spolupráci so svojimi členmi bohatý sprievodný program v podobe odborných prednášok, ktoré sa budú venovať fotovoltike na dome, či energetike v domácnosti ako takej. Cieľom bude pritom ukázať a vysvetliť ako merať, šetriť a uskladňovať elektrinu.

Tento rok očakávame zmeny v legislatíve a možnosť inštalovať fotovoltické zdroje pre vlastnú spotrebu s minimálnym povoľovacím postupom. Aj preto chce SAPI na DOMEXPO predstaviť svoj koncept tzv. Lokálneho zdroja, teda výrobu pre svoju vlastnú spotrebu, bez finančných dotácií a akýchkoľvek zvýhodnení od štátu, ale aj bez zaťaženia nezmyselnými poplatkami. Lokálny zdroj umožní občanom mať vlastný zdroj elektriny a byť pritom stále pripojený do distribučnej sústavy. Na toto sa sústredí naša prednášková činnosť a technické riešenie takéhoto zapojenia.

Prednášky pre odbornú verejnosť sa zas budú sústreďovať na ideálne zladenie požiadaviek domácností a rozumnej inštalácie, pričom celá jedna prednáška bude venovaná recyklácii. Program budeme postupne aktualizovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *