Resumé z rozporového konania k cenovému návrhu URSO

Dňa 4.6.2012 SAPI rokovala s URSO na rozporovom konaní ohľadom nových cenových výmerov.  Podávali sme dve zásadné pripomienky tu je aktuálne resumé:
1. posunúť účinnosť z 1.7.2012 na 1.1.2013: Rozpor trvá. (URSO dôvodil údajnou nepomerne menšou časovou náročnosťou realizácie projektov FVE a ich vyššou flexibilitou. SAPI vysvetlila a uviedla na pravú mieru tento chybný dohad. URSO prisľúbil vnútorný dialóg, avšak status quo je zatiaľ nemenný)
2. Výkupná cena: Rozpor trvá. URSO nevedel detailne vysvetliť postup výpočtu navrhovanej ceny (odvolával sa na ústav štatistických výpočtov v Martine) SAPI predložila mnoho argumentov a podporných dokumentov aj zo zahraničia a výpočtov podľa vyhlášky URSO. Predbežne nám oznámili, že cenu meniť nebudú. Teda rozpor trvá. No pripustili internú diskusiu na základe poskytnutých podkladov. Pri tejto téme sme navrhovali do budúcna rozdeliť cenové pásma na  <5; 5-30; 30-100 KWp výkonu FVz, čo URSO privítal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.