Protesty proti nezákonnosti na RDS

Dňa 22. 12. 2014 sa na základe našej výzvy uskutočnili na všetkých troch regionálnych distribučných spoločnostiach protestné akcie.

Touto cesto sa chceme poďakovať všetkým tým, ktorí sa celej akcie zúčastnili a aj ju pripravili. Celkovo sa na všetkých troch RDS zúčastnilo okolo sto ľudí. Najviac ich prišlo na Východoslovenskú distribučnú a.s. – cez päťdesiat výrobcov elektriny. V Bratislave sa na protest podujalo ku tridsiatim poškodených a v Žiline bola účasť najmenšia. Súčasne to aj odpovedá hĺbke problému., nakoľko SSE-D zatiaľ formálne výrobcov elektriny v svojom regióne neoslovila tak mnohí ani netušia čo ich čaká.

Na západe aj východe sme sa pokúsili doručiť zodpovedným „smútočný adventný veniec“, čo sa na ZSDis aj podarilo. Na VSD nás najskôr čakalo prekvapenie vo forme oznamu, že od 22. 12. do 9. 1. 2015 čerpajú celozávodnú dovolenku:

VSD oznam s

 

Takýto oznam je však príznačný celkovému správanie VSD v tejto situácii. V priebehu pre Vianocami týždňa oznámia veľkému množstvu výrobcov, že im hrubým spôsobom krátia financie, bez akejkoľvek možnosti obrany a sami si odídu čerpať „zaslúženú“ dovolenku. Veď oni si „svoje“ peniaze zarobili.

Za týmto prvým krokom budú nasledovať ďalšie, ktorých vás aj prostredníctvom našich stránok budeme informovať.

Časť mediálneho ohlasu:

ODRAZ SÚČASNEJ SPOLOČENSKEJ SITUÁCIE V ENERGETIKE

Malí výrobcovia energií sa búria: Chcú nás zlikvidovať!

Ako Ficova vláda šikanuje výrobcov elektriny

Distributéri elektriny vraj porušujú zákon, ZSE s tým nesúhlasí

Branislav Sušila: Povinnosti výrobcov nie sú žiadnou novinkou – vyjadrenia zo strany VSD – asi skúšajú taktiku 100 krát opakovaného klamstva.

TÝŽDENNÍK: ĽAVÝ HÁK PRE PODNIKAVCOV S OZE – značne tendenčný článok šéfredaktora.

Najmä v tom poslednom vás všetkých dotknutých „podnikavcov“ poprosím o vyjadrenie pod článkom.

Enenrgie-portal.sk: 

Zánik podpory OZE pre zbytočnú informáciu

Tlačová správa: Povieme „NIE“ likvidačným účtom za populizmus vlády

Tlačová správa: Okradne štát výrobcov energie z obnoviteľných zdrojov?

2 thoughts on “Protesty proti nezákonnosti na RDS

  1. Ak túto znášku hlúpostí vypotil „šéfredaktor“ ako asi vyzerá celá redakcia? Od človeka, ktorý sa zaoberá energetikou by sa dalo očakávať, že problému rozumie aj trochu do hĺbky, ale od súdruha si už vopred
    vyprosujeme oslovenia typu „podnikavec“ a vyjadrenia „bohatý a pokojný život“. Článok plný poloprávd je v plnom rozsahu napísaný na politickú objednávku k danému problému. Človek si až teraz dáva do súvislostí napr. letné mediálne masírovanie verejnosti témami, ako napr. BPS drancujú slovenské lesy atď. Verejnosť je jednoznačne nasmerovaná presne v duchu článku, dokonca článku akože „odborného“.

    • Príspevok čo ma „vytočil“ bol pochopiteľne reakciou na článok Týždenníka – „Ľavý hák….!!!“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *