Protestné zhromaždenie v Bratislave 23. 6. o 11:00

Na Slovensku dostáva zelená energia od vlády červenú – to je moto ďalšieho protestu, ktorý sa bude konať v Bratislave 23. 6. o 11:00 na Námestí Slobody pred Úradom vlády. Toto chceme ukázať naše vládnej moci a preto podporujeme aktivitu Energia budúcnosti o.z.

Jednu zlodejinu sa pravdepodobne podarilo zastaviť a G-komponent sa nebude zvyšovať. Iné zlodejiny však stále trvajú.

Slovensko sa dobrovoľne prihlásilo a zaviazalo k záväzku dosiahnuť do roku 2020 celoeurópsku úroveň 20% obnoviteľných zdrojov energie. Našej krajine pripadlo dosiahnuť iba relatívne malú úroveň – len 14 %. Potrebné investície na dosiahnutie tohto cieľa sa odhadovali rádovo  niekoľko miliárd €. Slovenské verejné financie boli a sú však na dosiahnutie cieľa slabé, tak v roku 2009 vyzvala vláda a parlament slovenských občanov a podnikateľov na pomoc pri dosahovaní tohto cieľa. Vláda, vedená vtedajším premiérom p. Ficom, navrhla a parlament prijal zákon o podpore obnoviteľných zdrojov (ďalej len OZE). Súčasne poverili Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, aby vypočítal a stanovil ceny elektriny z jednotlivých technológií OZE. Teraz je sú to distribučky spoluvlastné štátom, podporené ÚRSO-m, ale aj nečinnosťou štátnych úradov kto ich likviduje.

Ak vám sú vaše peniaze milé a nechcete o ne prísť a nielen Akciou 1608 – príďte ukázať, že sa nedáme.

8 thoughts on “Protestné zhromaždenie v Bratislave 23. 6. o 11:00

 1. Chcem sa opytat
  poslal som sse-d fakturu na doplatok v zmysle zakona
  vratili mi ju ze nemaju so mnou zmluvny vztah
  V zakone sa nepise ze musim mat zmluvu
  v prevadzkovom poriadku pisu ze musim mat zmluvu ale moze byt prevadzkovy poriadok nad zakon?
  a zmluvny vztah so mnou nemaju lebo ho oni odmietaju podpisat

  viete mi poradit ako mam pokracovat?
  dakujem

 2. Dobrý deň,
  dnes sme dostali faktúru (VN)- SSE-D:
  Na 1 mesiac:
  prekročenie MRK
  spolu za distribúciu a regulované poplatky…..4200 euro
  čo stým?

 3. Samozrejme, teraz si budú meniť prevádzkové poriadky každú chvíľu, len aby nás nachytali. Musíme si odovzdávať informácie.

  • a aké nové povinnosti – OKTE?
   Potrebujem pomoc, do 17.júla musíme poslať žiadosť pre novú zmluvu, ale vôbec nenájdem v prevádzkovom poriadku SSE-D a ani v URSO, myslím tú povinnosť, prosím napíšte niekto, že na ktorom strane je?
   Vopred ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.