Pripomienkové konanie k vyhláške úradu

Dnes sme „uzatvárali“ etapu novely vyhlášky ÚRSO o cenovej regulácii v elektroenergetike – absolvovali sme rozporové konanie k tejto novele. A výsledok sa dá uviesť textom z mnohých vtipov: „mám pre vás jednu dobrú a jednu zlú správu…„.

Začnem od tej zlej správy: úrad nebol ochotný pristúpiť na akceptovanie našej pripomienky na zrušenie G-komponentu. Takže sa bude platiť aj v roku 2016.

Teraz k tej dobrej správe: jeden z dôvodov prečo sa úrad rozhodol neakceptovať našu pripomienku bol, že G-komponent nebol predmetom novelizácie a teda sa nebude meniť. Dobrá správa je, že rovnako nie sú ochotní meniť G-komponent podľa návrhu distribučiek smerom hore.

Záver: na teraz sa podarilo tejto rabovačke v energetike (dúfam) zabrániť. Ale treba zostať v strehu a pozorne očakávať ďalšie dianie. Pevne verím, že sľubu predstaviteľov úradu môžme veriť.

5 thoughts on “Pripomienkové konanie k vyhláške úradu

  1. Prosím Vás pekne napíšte nám, ako treba:
    požiadať o novú zmluvu o doplatku a zmluvu o elektriny na straty – SSE-D?
    lebo do 17.júla musíme žiadať, kto nežiada, zase stratí podporu!!!!
    Volal som do SSE-D – nechcú o tom vediet, písal som im, zase som dostal taký odpoveď, že aby som preštudoval ich vnútorný zákon, a nie sú ochotný to my povedať a napísať.

    Našiel som:
    http://www.sse-d.sk/portal/page/portal/SSE_Distribucia/Zakladne_informacie/sluzby_zakaznikom/vyrobcovia_elektriny
    Myslím ten prvý link bude, ale to je na rok 2015.
    Prosím niekto pomôžte už, ako treba pre SSE_D :požiadať o novú zmluvu o doplatku a zmluvu o elektriny na straty – SSE-D, lebo tieto svine nechcú my to vysvetliť, už poviem Vám pravdu 🙂

    • Zdravím, v prvom rade na doplatok nie je treba zmluva. Podľa §4 odsek 1 písmeno c stačí doplatok fakturovovať. O novú zmluvu na dodávku elektriny treba požiadať listom a odkázať sa zasa na §4 odsek 1 písm. b. Je to vaše právo. Takúto žiadosť doniesť na obchodné miesto alebo podateľňu a tam si nechať razitkom podpisom a dátumom potvrdiť doručenie.

    • podľa čoho do 17. júla?
      to z čoho zase vyplýva takýto dátum?
      v prevádzkovom poriadku som taký dátum nenašla? (ak je to tam, ktorý článok?)

      • Žiaľ je tam a ešte sú tam okrem toho veľa nové pasce, aj ja teraz idem to zase preštudovať…..
        Treba mať na to dobré nervy, lebo v tom píše non-stop čo musí výrobca splniť, ale ne veľa a neveľmi píše, že čo musia oni….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *