Predbežné opatrenia v Akcii 1508

V prebiehajúcej akcii 1508 sme sa dočkali jedného kroku dobrým smerom – ako som už písal okresné súdy v Košiciach a Žiline vydali predbežné opatrenia pre dve spoločnosti – výrobcov.

Na okresnom súde Košice 1 má číslo 9Cb/1/2015, a na okresnom súde Žilina má číslo 10Cb/314/2014-67.

Podľa textu obe prikazujú príslušným RDS poskytovať podporu podľa §3 ods. (1) zákona 309/2009. To znamená vyplácať cenu za elektrinu na straty a doplatok po dobu do rozhodnutia súdov o žalobe.

Týmto nechcem povedať, že vec je vyriešená. Naopak je to iba začiatok. Je to dobrý impulz tým čo čakajú na to, že sa to vyrieši samo – nevyrieši. Preto tí čo už ste v kontakte s akýmkoľvek právnikom – dajte im tieto čísla a nech dokončia vaše predbežné opatrenia a žaloby.

 

8 thoughts on “Predbežné opatrenia v Akcii 1508

 1. – skúšal som to ešte raz, ale v zverejnených súdnych rozhodnutiach nenašlo ani jedno
  – nemôže to byť tým, že na to Košické podali odvolanie…? a čo to Žilinské?

 2. Ja už som bohužiaľ čím ďalej tým menší optimista…
  aj vzhľadom na to ako sa RDS-ky cítia sebaisté…
  Asi je to moc vysoká politika na bežného občana… 🙁
  Najmä pre nás drobných, čo si nemôžu dovoliť podať žaloby na tieto „veľké ryby“…

  • Tiež by ma to zaujímalo.
   Cez vyhľadávanie na stránkach súdov sa to vôbec nedalo nájsť.
   (alebo aspoň poslať na mail, ak sa to nemôže zverejňovať…?)

 3. To už vôbec nechápem, že im to stojí za to sa ešte aj proti predbežnému opatreniu odvolať. Veď keď by súd nedajbože rozhodol, že má RDS pravdu – v čo nedúfam 🙁 tak by im výrobca musel neoprávnene vyplatený doplatok vrátiť. Zbytočne naťahujú čas…

  • Motivácia sú iba peniaze – na teraz nemusia vyplatiť podporu, ktorú si nedali do „plánov“ -ušetria. Bohužiaľ pre nich ju po skončení súdov, tak ako predpokladám pre nich neúspešných, nevyplatenú podporu + min. súdne trovy budú vyplácať zo svojho zisku.
   Ale predpokladám, že spoliehajú na dva momenty: A. neprehrajú (ak sme aspoň trochu právny štát, tak prehrajú), B. súčasný top manažment to nebude zaujímať, lebo keď prehrajú budú už inde zarábať. A akcionárov – (100 % – ZSE, SSE, VSE) to asi nezaujíma. A akcionárov ZSE, SSE, VSE – 51 % štát a 49 traja zahraničné subjekty to asi nezaujíma tiež. Minimálne štát = MH SR vrátane ministra, na to bol upozornený.
   Toto je jasný prejav (veľmi) krátkodobého zisku pred dlhodobou stratou. Lebo voľby sa blížia a tie urobia hrubú čiaru v zodpovednosti. Následne súčasný premiér, minister hospodárstva a iní už „nebudú“ zodpovední. A noví tiež nie…
   To len na konto možných motivácií tej druhej strany.

 4. „Podľa textu obe prikazujú príslušným RDS poskytovať podporu podľa §3 ods. (1) zákona 309/2009. To znamená vyplácať cenu za elektrinu na straty a doplatok po dobu do rozhodnutia súdov o žalobe.“

  Skoda len, že proti košickému predbežnému opatreniu bolo podané odvolanie, preto nenadobudlo právoplatnosť a vec bola postúpená na Krajský súd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.