Posledné dni pred spustením akreditovaného školenia inštalatérov

Školenie FV – odpočítavanie

Ako už ste boli informovaní, tak SAPI získalo spolu so spoločnosťou Thermo|Solar Žiar nad Hronom akreditáciu na vzdelanie s názvom „Odborná príprava inštalatér obnoviteľného zdroja“. Osvedčenie MH SR je zavedené zákonom 309/2009 Z.z. v § 13 a od roku 2011. Novelou tohto zákona (pod číslom 382/2013 Z.z.) sa v § 4 a zaviedla nutnosť predložiť pri pripojení malého zdroja toho osvedčenie. Inak regionálne distribučné spoločnosti nepripoja malý zdroj a nenainštalujú meranie a rozpojovacie zariadenie. Toto školenie má dva moduly:

  1. Odborná príprava inštalatérov fotovoltických systémov.
  2. Odborná príprava inštalatérov slnečných tepelných systémov.

Prvý beh modulu FV bude už 29. a 30. 1. v Žiari. Prakticky všetky miesta sú obsadené, takže ak ešte váhate, rýchlo sa ozvite do asociácie. Ďalší kurz bude kombinovaný – oba moduly FV aj FT v dňoch 4. až 6. 2. 2014. Na tomto kurze sú ešte voľné miesta a teda je možnosť sa prihlásiť bez problémov.

Vstupné kvalifikačné požiadavky boli dohodou medzi MH SR a MŠ SR stanovené nasledovne:
Stredoškolské vzdelanie technického zamerania alebo výučný list technického smeru;
pri záujme získať osvedčenie pre inštalatérov na základe čl. 14 Smernice Európskeho parlamentu a Rady 2009/28/ES najmenej jeden rok odbornej praxe v danom odbore, pokiaľ záujemca nezískal odborné vzdelanie pre inštaláciu fotovoltických/slnečných tepelných systémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.