Poslanecká novela – „zdravý rozum“ vs. „politika“ 0:1

Včera zo záznamu (tv.nrsr.sk), dnes na ostro som sledoval prerokovanie návrhu poslancov NR SR Alojza PŘIDALA, Júliusa BROCKU a Jozefa MIKUŠA na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 309/2009 Z. z. o podpore OZE.

Tí ktorí mali možnosť si obsah novely a jej dôvodovú správu prečítať, a mali si včera možnosť pozrieť prerokovanie tohto bodu mi asi dajú za pravdu, že novela bola „neškodná“ – namala zásadný politický rozmer, len naprávala nesystémové znenie časti zákona. „Trest“ za porušenie zákona presúvala z miesta kde nepatrí („Práva a povinnosti výrobcu“) do oblasti kde zasa naopak patrí – „Správne delikty“. Sám predkladateľ p. Přidal predniesol, že bol prekvapený posúdením dopadov na financie verejnej správy z ministerstva financií. Tí napísali, že táto novela má pozitívny vplyv na verejné financie – pokuta za správny delikt je príjem štátu.

Kto ako hlasovali si môžte pozrieť tu: www.nrsr.sk. Všetci prítomní opoziční poslanci hlasovali za posunutie do druhého čítania. Poslanci vládnej strany sa zdržali hlasovania. Okrem troch poslancov: Juraj Blanár, Štefan Hreha, Mikuláš Krajkovič, tí hlasovali proti.

Výsledok? Síce sa dal čakať, ale asi má moja žena pravdu – som idealista. Stále si myslím, že musí prísť čas, kedy slušnosť, česť, pravda a zdravý rozum bude mať na vrch a bude štandardnou normou. Odkaz: poškodeným – použite súdy, trestné oznámenia a hlavne – v ďalších voľbách si pamätajte kto vám zákon o podpore schváli a zmenil. Kto vám dal možnosť vlastné peniaze vraziť do vlastnej výroby a teraz vám ich berie. A nielen, že si spomeniete, že to celé je hra jednej vládnej strany. Povedzte to aj všetkým okolo seba. Smeru: ľudia – voliči sa naučia pamätať na vaše hry a všetky útoky na ich peňaženky, slobodu, nezávislosť a časom prestanú počuť na vaše nesplniteľné sľuby o istote.

6 thoughts on “Poslanecká novela – „zdravý rozum“ vs. „politika“ 0:1

 1. Pozrel som si vystupenie Mikusa v NRSR, ktory si myslim, ze zaujal aj dalsich politikov a najma tym, ze pochopili, ze odobratie podpory bola pripravena vec . Celkom sa mi pacilo prirovanie ku Cosa Nostre ( Nasa Vec ), ktora velmi podobnym spôsobom ziskavala zabehnute restauracie od ich majitelov za podhodnotenu cenu, kedze po navstevach ludi z mafie, tam uz tam nikto nechodil … smutne, ale pekne prirovanie, ktore dvihlo k recnickemu putlu aj Matovica . Drzim tym ludom pevne prsty a dufam, ze ich pribehy budu medializovane, lebo az vtedy nerozhodni volici SMERu pochopia koho volia …
  M

 2. @Draco: Dala EK nejake oficialne stanovisko k situacii na Slovensku? Uslo to mojej pozornosti. Viete tu pridat odkaz? Dakujem

 3. Co dodat. Aspon traja ludia z toho hejna sa ozvali. Skoda len, ze nas na proteste nepustili do saly, uz by tam mali z toho drevarnicku…

  Ako pise aj p. Simon, vsetko dajte na sud, je to jedina moznost!

 4. ak by človek stratil posledné zvyšky idealizmu a vieru v zdravý rozum, tak na Slovensku ho už nemá čo držať. Bolševické stádo to ale raz bude mať zrátané. Nie za 1508, ale za komplexnú ich aroganciu, klamanie, kradnutie, podvádzanie, nenažranosť, amaterizmus, zlikvidovanie strednej triedy. To trio poslancov ma vôbec neprekvapilo.
  Zakomplexovaný pózer z konca sveta idúci v stopách svojho predchodcu Vasila B., ďalší – odborník na odpady a konečne manekýn čo bude vzorne sedávať pred ambulanciami ….

 5. To sa asi dalo viac ako čakať..
  Od arogantného p. Hovienčíka, ktorý nedokaže ani konštriktívne a diplomatický reagovať na vyjadrenie EK..
  Od ministra p. Pavlisa, ktorý si myslí, že vyrobcov OZE može ožobračovať ako okradol Slovensko….
  Od smerackých poslancov..??…toto domestifiková stádo,….
  Nech si tiež splnia oznamovaciu povinnosť pre čas zúčtovania…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.