Pokrok v „spustení malých zdrojov“

Krátko po našom proteste pri NR SR sme vás informovali o schválení zákona, ktorého časť rieši aj dôležitú „malú“ zmenu v oblasti malých zdrojov energie s podporou EU. Tento krôčik nás posunul bližšie možnosti desaťtisícov Slovákov čerpať podporu na zriadenie elektrárničky do 10 kW.

Podľa portálu venergetike.sk sa táto novela pozdáva aj nášmu Prezidentovi (KÚPA DOMOVÝCH ELEKTRÁRNÍ BEZ TENDROV SA PÁČI AJ PREZIDENTOVI). Som rád, že sa v tomto prípade povzniesol nad to, že úplne nesúvisejúci zákon mení verejné obstarávanie. Som presvedčený, že SIEA ako zodpovedný orgán už čoskoro dá viac podrobností.

Prvá príležitosť na upresnenie sa nám naskytne budúci piatok, kedy bude záverečné preskúšanie na školení inštalatérov OZE.

Preto vás, ktorí chcete inštalovať malé zdroje chcem upozorniť, že ďalšie školenie bude už budúci týždeň 11. až 13. 3. v Žiari nad Hronom. Formulár na prihlasovanie je tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.