Pokračovanie legislatívneho boja proti nelegálnemu G-komponentu

V úsilí o nápravu protiprávneho stavu, vzniknutého zavedením G-komponentu úradom (ÚRSO) SAPI a jeho členovia podstúpili ďalší krok. Advokátska kancelária SEMANČÍN POLÁČEK podala v mene niektorých našich členov žalobu o vrátenie G-komponentu spolu s návrhom na nariadenie predbežného opatrenia proti všetkým trom regionálnym distribučným spoločnostiam (RDS – ZSDis a.s., SSE-D a.s. a VSD a.s.). Súčasne boli tieto tri RDS listom upozornené na tieto právne kroky.

RDS sú v podstate „nevinnou“ obeťou v tejto právnej bitke, nakoľko podľa nášho súdneho poriadku sa vyhláška nedá priamo žalovať na súde. Preto je potrebné napadnúť, ako hovoria právnici, akt vykonania tejto vyhlášky – cenové rozhodnutie. Vyhláška už bola žalovaná na Ústavnom súde.

Týmto chcem aj upozorniť ďalších platiteľov G-komponentu, že zapojením do tohto kroku sa im „prudko“ zvýši šanca na skoršie zrušenie G-komponentu a aj vrátenie už zaplatených peňazí. Preto tí čo nesúhlasia s týmito platbami by sa mali pripojiť k týmto žalobám. V prípade ak vám nutnosť platiť takmer 20 000 € ročne (a navyše protiprávne) je proti srsti, ozvite sa nám (kontakt).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *