Podnetný názor na podporu OZE

Denník Energia.sk uverejňuje názory rôznych zainteresovaných v energetike. Teraz zverejnil názor Pavla Širokého z Greenpeace Slovensko – Názor: Pavol Široký: Problémom nie sú OZE, ale nastavenie podpory.

Zo stránky citujem: „Najčastejším argumentom politikov na Slovensku proti OZE je deformácia trhu. „Neuvedomujú si pritom, že klasické konvenčné zdroje ako jadro, uhlie, ale aj zemný  plyn boli desiatky rokov a stále sú dotované. Vtlačiť do tohto systému malé decentralizované zdroje nie je možné bez podpory štátu, garantovaného pripojenia do siete alebo finančnej podpory,“ dodal.

Problémom je podľa Širokého tiež verejná debata a mediálny obraz o OZE. Nedostatočne sa hovorí o regulácii, nastavení výkupných cien či pravidlách udržateľného využívania zelených zdrojov. „Vyťahujú sa negatívne príklady a vina sa hádže na OZE ako také, nie na regulačné orgány, ktoré majú kontrolovať a upravovať seriózne fungovanie systému,“ uzavrel.

A musím povedať – má pravdu. Zápasíme s tým prakticky od vzniku SAPI. Niečo sa nám podarilo zmeniť, na inom stále pracujeme.

Zdroj: energia.dennikn.sk

One thought on “Podnetný názor na podporu OZE

  1. Konečne názor, ktorý hovorí v prospech OZE. Začína sa to na URSO valiť z každej strany. Dnes bol v Rádiožurnále o 12 °° príspevok o správe Eurostatu o vysokých sieťových poplatkoch. Možno môžeme očakávať potichúčky nejakú zmenu v zákone, ktorú sa dozvieme v decembri, aby mohli znížiť poplatky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.