Podanie na SOI „Podnet na kontrolu regionálnych distribučných spoločností“

SAPI dnes podala podnet na „Podnet na kontrolu regionálnych distribučných spoločností“ na Slovenskú Obchodnú Inšpekciu.

Každý z vás môže podat podobný podnet na adrese: www.soi.sk/sk/Podavanie-podnetov-staznosti-navrhov-a-ziadosti.soi

Podnet sme podali na ústredný inšpektorát SOI so sprievodným textom: „SOI prevzala povinnosti ŠEI a preto sa obraciame na vás s podnetom na vykonanie dodržiavania zákonov v Západoslovenská distribučná, a.s., Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a. s. a Východoslovenská distribučná, a.s.“

Do prílohy sme dali tento text v súbore na našom hlavičkovom papieri:  Podnet SOI vseobecny.

14 thoughts on “Podanie na SOI „Podnet na kontrolu regionálnych distribučných spoločností“

 1. A ako to teraz vyzerá so SOI?
  Či využívajú svoje zákonné právo a časové neobmedzenie na prešetrovanie….?

  Existuje aj nejaká štatistika koľko výrobcov to zatiaľ dalo na súd?

 2. Milý Vinco.

  Dňa 21.1.2015 ste mohli prísť odprezentovať Vaše postoje do Technopolu v BA. Mali by sme možnosť spoznať Vás osobne. Ja Vás za všetkých žiadam, aby ste si odpustili Vaše komentáre. Nám to nepomáha a Vy tým naozaj strácate Váš drahocenný čas. Obráťte Vašu pozornosť preč od Akcie 1508 a nechajte nás pracovať.

  Ďakujem za všetkých.

  • ty hlavne studuj kazdu novelu zakona, aby ti opat nejaka povinnost neusla … a nenavazaj sa do druhych, ktorí ziaden zakon neporusili, ale naopak snazia sa ho dodrziavat

   • praveze zakony porusuju distribucky,a pan Šimon prave to riesi….ak by si nevedel…vidno ze ty vobec nie si v obraze,alebo….

   • Dobrý deň Vinco.

    Nemám pocit, že som sa do niekoho „naviezol“, to nech posúdia iný. Ja som človek, ktorý dopraje ostatným. Ak máte u svojho zdroja, pokiaľ máte zdroj, všetky papiere na poriadku, mám z toho úprimnú radosť. Iba som Vás žiadal, aby ste tu nepísali veci, ktoré nám ostatným nepomáhajú, ale prehodnotil som svoj postoj. Píšte tých negatív ešte viac. Vo mne nebude rásť hnev ale odhodlanie a chuť ukázať takým ako ste Vy, že sa to zvládnuť dá. Lebo iba činy niečo dokazujú, nie prázdne reči.

    Ďakujem za nás všetkých za Vašu podporu.

    PS: Áno, môžete mi tykať.

 3. Vinco, koľko ti dá do vrecka J&Tt Banka, že tak usilovne, pre nich tak pracuješ? 🙂
  Ako môže byť predsedom predstavenstva SSE-D J&T agent?
  Ako môže byť predsedom predstavenstva SPP-D J&T agent? Tak isto VSD,…
  Prečo ovláda celý slovenský energetický trh? Prečo zničia život podnikateľov na Slovensku?….
  Prečo?

 4. lol, neuveritelne … tak ten co porusil zakom ma este tú drzost sa stazovat a obvinovat z porusenia zakona niekoho, kto ho zakon dodrzuje … inak celkom srandovny web, taka znoska klamstiev a demagogie sa len tak lahko nevidi … :-)))
  ale ako sa vravi, „bič plieska na konci“ …
  ja si myslim ze vyrobcovia, ktorí porusili zakon, si tymi akciami budu len zbytovne zvysovat naklady na pravnikov a sudne trovy …

  • Vinco,
   obdivujem tvoje zanietenie venovať čas čomu očividne nerozumieš.

   Podľa tvojho prejavu sa mi vidí, že si sa nechal dobre ovplyvniť praktikami minulého režimu (pred 1989) – plamenné vyhlásenia bez vecných argumentov.

   P.S.: SOI – Slovenská obchodná inšpekcia – má svoj rozum a sú zodpovední za dohľad obchodnými vzťahmi. Podľa ich stránky: „Kontrola SOI spočíva v porovnaní zisteného skutočného stavu so stavom predpísaným, to znamená ustanoveným všeobecným záväzným právnym predpisom.“ – takže ak zistia porušenie (a je jedno na ktorej strane) tak to budú riešiť.

  • Vincku, skús mi vysvetliť jednú vec – Ako SAPI porušila zákon? Kto Ti dáva právo rouhodovať o tom, kto porušuje a kto dodržiava zákon? Alebo si sa svojvoľne vymenoval do polohy súdu?
   Alebo si iba obyčajný truhlík ( brouk pytlík), čo všetko vie, všetko videl, všade bol, do riti písal a hovno mu prišlo?

   • a simonovi kto dava pravo stavat sa do polohy sudu a obvinovat urso a pds z porusenia zakona ?

    btw: ved ty nie si schopny pochopit jednoduchy prispecok, ako mozes vobec podnikat v energetike a chapat zakony ? hm, ved prave preto si dopadol ako si dopadol … lebo si hlupak a kaslal si na zakone povinnosti, ze ? lebo ja nikde neobvinujem sapi z porusenia zakona, nechapem ako si to z mojho prispevku vyvodil …
    zakon porusili VYROBCOVIA, nik iny … ale ved to sa ukaze onedlho, to sa potom nasmejeme …

    • Vinco, Vinco,
     skončila ti smena tak si sa vrátil odreagovať?

     Nik mi právo súdiť nedáva a ani si ho neberiem. Ale máš pravdu beriem si právo OBVIŇOVAŤ, lebo to má každý súdny človek.

     Pre normálneho zbežne informovaného človeka sú tri úrovne: obviniť, (vyšetriť) odsúdiť, potrestať. Aby sudca mohol začať prácu musí byť začiatok – oznámenie nezákonnej činnosti alebo obvinenie.

     A opätovne. ak si aspoň trochu čítal s pochopením, tak sa tu píše o tom, že práve distribučky si protiprávne zobrali na seba všetky tri úlohy: obvinili, odsudili a potrestali. Bez toho aby na to mali akékoľvek zmocnenie v zákone.

    • Viem, že niet zrejme svetskej moci, ktorá by ťa presvedčila a obávam sa že ani bižej nie.
     Tak bod po bode. SAPI zverejnila informáciu, že podáva PODNET (A to nie je žaloba) ale podnet na kontrólny orgán, aby posúdil oprávnenosť postupu – Ty píšeš, že a citujem:

     „lol, neuveritelne … tak ten co porusil zakom ma este tú drzost sa stazovat a obvinovat z porusenia zakona niekoho, kto ho zakon dodrzuje …“

     a teda na základe matematickej indukcie ak sapi podáva sťažnosť – potom podľa tvojho tvrdenia SAPI porušuje zákon… A opakujem, podnet nie je sťažnosť a už vôbec obvinenie. Len tak medzi nami. Jablká nie su hrušky.
     Ad Podnikanie v energetike – Ja nepodnikám v energetike, nikdy som v nej nepodniukal a ani nemám záujem podnikať v energetike. Ja si iba pre vlastnú spotrebu vyrábal elektrickú energiu. Napriek tomu, aby som sa nedostával do konfliktu s takými ignorantami ako Ty si riadne a načas plním všetky povinnosti, ako keby som v energetike podnikal….

     Takže milý holub, vyser sa na to a odleť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.