Listy asociácií OZE na Euro Komisárov

Dnes sme odoslali informáciu o dianí v sektoru OZE na adresu oboch energetických komisárov – p. Šefčoviča a p. Cañeteho. Prvý je podpredseda Eur´pskej komisie pre Energetickú úniu a druhy komisár pre energie a klimatické zmeny.

Listy podpísali tri asociácie – fotovoltická, bioplynová a malých vodných elektrární:
Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu (SAPI), Bajkalská 5/B, Bratislava 831 04; Slovenská bioplynová asociácia (SBA), Milana Rastislava Štefánika 38, Šaľa, 927 01; Asociácia výrobcov elektriny z malých vodných elektrární do  500kW (AMVE), Kollárovo nám. 2950/20, 811 06 Bratislava 1.

Text oboch listov je tu: EK CANETE – SAPI SBA AMVE 20150322 EK SEFCOVIC – SAPI SBA AMVE 20150322

O výsledku vás budeme informovať.

Niektorí naši čitatelia pri inom článku informovali o ich aktivite voči EK, a sme radi, že aj vy sami sa aktívne do tejto veci zapájate.

Viacerí nám píšu, že poslali dotaz na najvyšší súd, budeme radi, keď to nebude pár desiatok, ale podstatne väčšie množstvo. Uvedomte si, že len masívny tlak ničo zmení.

8 thoughts on “Listy asociácií OZE na Euro Komisárov

  • Úplne ich chápem a so znechutením súhlasím. Malo by to však byť zdrojom sily s tým niečo robiť, nie sa tomu poddať. Lebo ak sa nebudeme brániť, tlak molocha bude stúpať a znechutenie rásť.
   Potom to však môže skončiť Majdanom (nie mejdanom) a poriadným prúšvihom.

   • Majdan len tak nehrozí, to by musela zase organizovať US ambasáda.
    Dnes si robím účtovníctvo (odberateľ domácnosť) a všimol som si vo vizcročnom prehľade faktúr SSE. Pri raste cien (odpočet stavu elektromera fyzický). Pri poklese cien (odpočet k danému dátumu „prepočtom“). Majú to súdruhovia vymyslené….

    • To je celkom normalne, robia to aj plynari. Pri raste cien urobia odpocet odhadom tak, ze k datumu zmeny cien uberu o par stovak m3 menej aby ich potom mohli zapocitat v novom roku po vyssej cene. Kazdy mesiac odpisujem elektromery a plynomery uz som sa poucil, ked lietali tisicky kW elektriny a tisicky m3 plynu ako sa dodavatelom zachcelo… Zaklad je nenechat sa odrbat od tych zlodejov…

 1. Panovi europoslancovi Marošovi Šefčovičovi , som písal osobne… Doteraz čakal..
  Prípadne si možem prečitat, jeho experntné članky na adresu OZE…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.