Legislatívne aktivity predstaviteľov štátu (ÚRSO a MH SR)

Na portáli právnych predpisov sa objavili návrhy noviel na pripomienkovanie viacerých predpisov z dielne MH SR a ÚRSO.

MH SR:

Vyhláška MH SR, ktorou sa mení vyhláška Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky č. 358/2013 Z. z., ktorou sa ustanovuje postup a podmienky v oblasti zavádzania a prevádzky inteligentných meracích systémov v elektroenergetike. Priamo sa nevzťahuje na OZE a je to iba malá zmena termínov. Ale IMS (inteligentné meracie systémy) budú ovplyvňovať aj ako sa RDS bude „pozerať“ na vašu výrobu elektriny z OZE.

ÚRSO – tu máme dve navrhované novely:

Vyhláška ÚRSO, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Úradu pre reguláciu sieťových odvetví č. 221/2013 Z. z., ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v elektroenergetike v znení vyhlášky č. 189/2014 Z. z.

Vyhláška ÚRSO, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Úradu pre reguláciu sieťových odvetví č. 222/2013 Z. z., ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v tepelnej energetike v znení vyhlášky č. 190/2014 Z. z.

Vyhlášku o teple sme zatiaľ nezačali analyzovať, vyhláška o cenovej regulácii v elektroenergetike je analyzovaná. Podľa prvého pohľadu sa čisto z pohľadu fotovoltiky nič nemení, dokonca aj cena výkupu po 1. 1. 2016 zostáva 88,89 €/MWh. Ďalšie OZE a KVET pozrieme.

Záver: Pozrite si to prosím aj vy. Pripomienky (aj laické a možno nie správne) uvidíme radi dole pod článkom. Viac hláv – viac vie.

One thought on “Legislatívne aktivity predstaviteľov štátu (ÚRSO a MH SR)

  1. Pingback: A je to tu: návrh na zvýšenie G-komponentu na 100% | SAPI.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.