INESS – Menej novelizácií pre lepšie podnikanie

www.iness.sk

Milí priatelia,

vraví sa, že neznalosť zákona neospravedlňuje. No ak sa dôležité zákony menia ako na bežiacom páse, byť zákona znalý si vyžaduje nemalé úsilie. Nepríjemne to pociťujú najmä podnikatelia, ktorí nesú zodpovednosť nielen za investované zdroje, ale aj zamestnancov. Stabilita a predvídateľnosť legislatívy sú preto dôležitými zložkami zdravého podnikateľského prostredia.

Ako je na tom Slovensko? Prečítajte si v piatom tohtoročnom vydaní INESS na tému s názvom Menej novelizácií pre lepšie podnikanie. Pozreli sme sa v ňom na 2286 novelizácií 196 zákonov týkajúcich sa podnikateľského prostredia a získali sme odpovede na viaceré otázky: Ktorý zákon sa mení najčastejšie a ktoré ministerstvo je fabrika na novelizácie? Ktorý zákon je tu už 66 rokov? Snažia sa gestori cieliť novelizácie k 1. januáru?

Odpovede na tieto otázky nájdete v INT 5/2017: Menej novelizácií pre lepšie podnikanie. Pripájame tiež konkrétny návrh, ako primäť ministerstvá, aby dôležitú legislatívu menili k začiatku roka.

Ako PDF si ho môžete stiahnuť tu. Ak by ste sa chceli pozrieť aj na samotné dáta, nájdete ich spracované tu.

Prajeme vám inšpiratívne čítanie!

Richard Ďurana

One thought on “INESS – Menej novelizácií pre lepšie podnikanie

  1. Pingback: INESS – Menej novelizácií pre lepšie podnikanie - EnergiaWeb.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.