Európske solárne dni opäť v Eurovei

Slovenská organizácia pre obnoviteľné zdroje (SK REA)  organizuje už v poradí 7. raz kampaň Európske solárne dni. Kampaň je sprevádzaná viacerými akciami po celom Slovensku a vyvrcholila včera exkurziou „Slnko v meste“ na námestí v nákupnom centre Eurovea.

Cieľom kampane Európske solárne dni je informovať o potrebe a využiteľnosti solárnej energie a aktívne zapojiť širokú verejnosť a partnerské subjekty do rôznorodých aktivít. Ku kampani sa postupne pridávali organizátori z celého Slovenska a vyvrcholila práve podujatím na námestí v nákupnom centre Eurovea. Na podujatí získali návštevníci množstvo zaujímavých informácií a videli viacero zaujímavých praktických ukážok demonštrujúcich široké uplatnenie slnečnej energie. Slovenská asociácia fotovoltiky a OZE sa na podujatí aj tento rok podieľa spolu so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou, či Strednou priemyselnou školou K. Adlera v Bratislave. Návštevníci tak mohli preskúmať, ako funguje slnečný kolektor na ohrev vody, či fotovoltický panel s demonštráciou priamej premeny slnečnej energie na elektrickú.

Na fotografii zástupcovia organizátorov, zľava: riaditeľka SKREA Zuzana Furmanczuk, riaditeľka SAPI Veronika Galeková a profesorka Jana Pašková zo SPŠ Karola Adlera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *