Ešte povinnosti do konca roka 2014

Vážení výrobcovia elektriny,

v súvislosti s akciami okolo plnenia si vašich povinností by sme vás chceli upozorniť na povinnosti do konca roka.

 

Dátum Čo treba Pre koho podľa zákona poznámka formulár
31. decembra Údaje odhadu na nasledujúci rok a nasledujúcich 5 rokov – pre výrobcov nad 10 kW OKTE a.s. Vyhláška ÚRSO 423/2013 .
31. decembra Údaje o predpokladanej ročnej výrobe elektriny pre výrobcov nad 100 kW výkonu MH SR vyhláška MH SR č. 193/2014 § 1 na emailovú adresu infoenergy@mhsr.sk vo formulároch vytvorených vo formáte Microsoft Excel, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie form_vyrobaE
31. decembra predložiť PRDS potvrdenie o pôvode elektriny z
obnoviteľných zdrojov energie … vydané za predchádzajúci kalendárny rok
PRDS 309/2009 § 4 osd (2) písm a) Odporúčame čím skôr keď si potvrdenie vyžiadate ho doložiteľne zaslať

Kde povinnosť voči MH SR nastáva len pre výrobcov s celkovým inštalovaným výkonom zariadení na výrobu elektriny viac ako 100 kW.

Od nového roku pre našich členov a partnerov spúšťame novú „službu“ – každý prvý deň v mesiaci, v ktorom je nejaká povinnosť, zašleme mail so súhrnom povinností.

P.S.: Sme síce asociácia FV priemyslu, členom, alebo partnerov, však môže byť ľubovolná právnická a fyzická osoba,  napr. aj výrobca elektriny vysoko účinnou kombinovanou výrobou.

3 thoughts on “Ešte povinnosti do konca roka 2014

    • Obávam sa, p. Turak, že to nie je nefunkciou spoločnosti, ale premyslený zámer. A ten je „legálne“ odobrať príspevky na zelený bonus. Pretože, ak si zosumarizujete všetky tie byrokratické úkony, do ktorých nás nútia, vyjde Vám len jediné: znechutiť, odradiť a odobrať. Nie je možné všetko splniť. Treba nazývať veci pravými menami. Určite viete ….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *