Dočasná štatistika o neposkytnutí podpory

V predchádzajúcom článku sme vás požiadali aby ste nám vyplnili formulár s údajmi o tom či a ako ste si splnili povinnosť voči RDS a ÚRSO. Ďakujem všetkým, ktorí už formulár vyplnili, začínajú sa nám ukazovať zaujímavé a podstatné informácie.

Zatiaľ formulár vyplnilo 155 výrobcov. Z toho traja majú podporu aj v roku 2015. Celkom teda nemá podporu 152, ktorí formulár vyplnilo. Zo zoznamu RDS zverejnenom úradom je to teda 13,37 %. Ešte to číslo nie je dosť veľké, ale už je to nejaká (reprezentatívna) vzorka.

Predom zdôrazňujem, že náš názor je, že všetci ste si splnili podpisom zmluvy, doložením cenového rozhodnutia a pod…

Ale ak by sme pristúpili na argumentáciu úradu a RDS, že ste mali poslať ešte aj špeciálne oznámenie, tak čísla, ktoré nám vychádzajú ukazujú, že to čo tvrdíme je pravda: zákon je porušený na strane RDS, a majú v tom značný „bordel“ lebo:

68 výrobcov splnilo voči RDS aj ÚRSO – t.j. 44,74 %
6 splnilo na RDS ale nesplnilo ÚRSO – t.j.3,95 %
72 nesplnilo na RDS ale splnilo ÚRSO – t.j. 47,37 %
6 nesplnilo ani RDS ani ÚRSO – t.j. 3,95 %

92,11 % výrobcov si povinnosť splnilo voči ÚRSO a tam jednoznačne platí to čo mi hovoríme o doložení cenového rozhodnutia a podpise zmluvy.

96,05 % si splnilo jednu alebo obe povinnosti – pri uplatnení znenia § 4 ods. (3) – „nesplní povinnosti“ je teda u nich naplnená podstata čiastočného splnenia a opäť sa na nich sankcia nemá vzťahovať. V neposlednom rade „sankčný odsek“ hovorí o povinnostiach celého odseku (2) a teda ak si aspoň jednu povinnosť splnia, sankcia nemôže byť uplatnená – a predložiť potvrdenie o pôde elektriny je povinnosť, ktorú si (asi) všetci splnili.

Najväčšie množstvo poslali doporučeným listom, niektorí (6) chudáci na základe predchádzajúcich skúseností iba obyčajným listom. Ďalší dali iba na podateľňu a nepýtali si potvrdiť kópiu.

Opätovne vás ostatných poprosím o vyplnenie formulára – a ešte raz poprosím: napíšte tam skutočné údaje, nevymýšľajte si, poškodili by ste tým sebe aj ostatným.

One thought on “Dočasná štatistika o neposkytnutí podpory

  1. Rád by som upozornil na možnú nášľapnú mínu
    čl. 4 Zak 309/2009 —-naše povinnosti -k 15.8.– to znamená iba 15.8. nie pred ani po tomto dátume – nie je tam napísané do 15.8.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.