Bola zverejnená štúdia SEPS

Po skoro roku boli konečne zverejnené závery štúdie SEPS o posúdení vplyvu OZE na prenosovú sústavu. Napriek tomu, že sa nám nepodarilo získať celú túto štúdiu, je dostupný aspoň záver. Nám z neho vyplýva to, čo hovoríme už dávno – Slovensko nie je technicky zdatné na energetiku budúcnosti, a preto sa snaží zastaviť trendy a pripájanie OZE do siete. Namiesto pomenovania a riešenia skutočného problému – neinvestovaniu do inovácií, je lepšie zobrať si na mušku OZE a snažiť sa ich zastaviť a občanom znechutiť strašením.
Naše celé stanovisko nájdete tu. Záver tejto štúdie však hovorí jasne – OZE a špeciálne slnečné elektrárne doteraz zapojené nemajú žiaden negatívny vplyv na prenosovú sústavu a už vôbec sa nepotvrdilo to, čo tvrdilo samotné SEPS, že ich výstavba: „môže ohroziť prevádzkovú bezpečnosť a spoľahlivosť elektrizačnej prenosovej sústavy a naštartovať neudržateľný, vopred neodhadnuteľný tlak na nárast cien elektriny pre koncových spotrebiteľov na území SR, príp. neriešiteľný tlak na štátny rozpočet“. Celý dokument s vymyslenou definíciou NOZE môžete nájsť tu.

Ale nakoniec – urobte si názor sami:
Záver štúdie SEPS zverejnenej 30.11.2012 nájdete tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.