Akcia 1508, energetika a iné na Slobodnom vysielači

Ako sme avizovali, tak sme mali včera (7. 1. 2015) od 21:00 do 23:55 čas na rozpravu o súčasných problémoch alternatívnych výrobcov elektriny. Archív z tohto vysielania si môžte vypočuť tu: www.slobodnyvysielac.sk.

Chcel by som poďakovať p. Lichtnerovi za priestor v jeho vysielaní, a taktiež p. Alene Galkovej a p. Františkovi Lizákovi za spoluprácu.

Pre všetkých výrobcov, ale aj ostatných, je dôležité si uvedomiť, že tu ide o ďaleko viac ako len nejakých „solárníkov“ ako nás zvyknú označovať. Okrem toho, že sa to týka celého spektra alternatívnych výrobcov, tak sa to priamo týka aj reálnych ľudí, ktorí sú zamestnaný u materských spoločností týchto výrobcov.

A hlavne sa to týka všetkých nás obyvateľov Slovenska. Lebo dnes šikanujú jedných a zajtra iných a čím ďalej väčšiu skupinu bežných občanov.

3 thoughts on “Akcia 1508, energetika a iné na Slobodnom vysielači

 1. Pri pohľade na sled udalosti nie je možné prehliadnúť, že ide o nekalý konkurenčný boj.
  Každá oblasť výroby elektriny má stanovené ceny za MWh vzhľadom k investičný náklad kategoriu zdroja a termín realizácie. Toto bolo odsúhlasene v demokratickej zemi ako člen Eu a nie je reálne takéto zákony meniť.
  Monopolu vo výrobe distribucii a predaji ktorý tu doteraz vládol došlo, že to už nikdy nebude 100% pre ních a navyše , že bude zverejnená tvorba ceny a bude dochádzať k porovnávaniu nákladov.
  Všetky listy z distribučiek o odopretí podpory, podotýkam aj pre tých ktorí plnili do bodky, bez výhrad URSO alebo Distribučky, ja som teda aspoň žiadne pripomienky nedostal, dostali rovnake oznámenie o strate nároku na podporu.
  Z hladiska ich jednotného postupu je toto možné v plnej miere pokladať za kartelovú dohodu SSE, VSE, ZSE a ich distribučiek, s cielom zlikvidovať konkurenciu. Na takéto dohody doplatilo už zopár slovenských podnikov – ako napríklad NCHZ. ktoré splácaju pokutu dodnes, či výrobcovia okennýchz kovaní ROTO MACO a GU …
  Ak sa tieto spoločnosti aj naďalej budú spravať nadradenecky a z pozície sily, stojí zato použiť zákonné prostriedky z cieľom preveriť podozrenie na KARTELOVU dohodu týchto spoločnosti, Je síce pravdou, že jediným profitantom bude EU a opäť to zaplatí občan, no ináč ako poukázaním na nekalú činnosť sa veci riešiť nedajú.
  Má nietko lepší návrh.
  Miro

  • Môžem len potvrdiť, že dátumy na listoch od Západoslovenskej distribučnej aj od Stredoslovenská energetika – Distribúcia mali ten istý dátum 17.12.2014… Niektorým to však prišlo až v januári 2015, lebo s odoslaním sa veľmi neponáhľali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *